telefon: 266 313 352
kontakt: Mapka zde
Magazín
Rychlý kontakt
ISOTRA PRO s.r.o.
Pod Harfou 933/66
190 00 Praha 9 - Vysočany
Email: info@isotrapro.cz
Tel: +420 266 313 352
24.09.2015

Interiérové nebo exteriérové zastínění? Toť otázka!

Přemýšlíte, jaký typ zastínění pro svůj projekt využijete? Nevíte, k čemu jsou jednotlivé typy dobré? Pojďte se s námi podívat na základní charakteristiky.

Efektivní řízení slunečních paprsků

Pasivní budovy získávají stále vetší popularitu, zároveň s tím však stále roste i poptávka po skleněných površích a tak zde vzniká problém s nadměrnou spotřebou elektrické energie. Ztráty tepla během zimních měsíců a nechtěné dávky tepla během letních měsíců přispívají k navyšování nákladů na údržbu – za topení v zimně a za klimatizaci v létě. S tím jsou spojeny rovněž komplikace s udržování tepelného komfortu a poskytování optimálního mikroklimatu uvnitř místnosti.

Je proto důležité plánovat využití systémů zastínění již ve fázi projektování budovy a vzít v úvahu všechny funkce, které má plnit. Při tom je třeba mít na paměti, že účinnost systémových portálů souvisí s jejich využitím – interiérovým nebo exteriérovým. Velkou výhodou exteriérových systému je, že odráží a absorbují a sluneční záření ještě před oknem. Díky tomu přirozeně chrání interiéry před přehřátím, čímž zároveň omezují používání klimatizace a snižují tak náklady na údržbu budovy. Využití interiérových stínících systémů poskytuje vizuální komfort, zároveň však výrazněji nepřispívá ke snížení teploty v místnosti. Použití stínících systémů také napomáhá k požadovanému vyvážení mezi sluncem a stínem, což zabraňuje dopadání slunečních paprsků na monitory a vylepšuje tak pracovní komfort.

Image 0

Proto Vám nabízíme pokročilá řešení a široké spektrum stínících systémů, které dohromady činí řízení slunečních paprsků ještě efektivnější. Díky obrovskému rozsahu konstrukčních barev a materiálů produkty zdůrazňují individuální charakter každé fasády a zároveň splňuje požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků.